Zapraszamy
AGROTURYSTYKA

NAD STRUMYKIEM

Wola Węgierska - okolice Pruchnika

O NAS

Zapraszamy Państwa do Agroturystyki - NAD STRUMYKIEM położonej w malowniczej okolicy wokół lasów, gór oraz strumyka. Znajdujemy się w południowo-wschodniej Polsce w miejscowości Wola Węgierska w gminie Roźwienica, 10 km od miasta Pruchnik i 20 km od miasta Jarosław. Oferujemy tanie noclegi w spokojnym otoczeniu.

Dom położony jest w spokojnej okolicy, która sprzyja sielankowemu wypoczynkowi. W naszym gospodarstwie znajdują się zwierzęta domowe i gospodarskie. Mamy pięć krówek, które dają pyszne świeże mleko, śmietanę, wiejski twarożek oraz masło. U nas mogą Państwo zasmakować też jajek od kur z wolnego wybiegu. Zajmujemy się też uprawą ekologicznych warzyw i owoców. W okolicy można zakupić naturalne miody.

Agroturystyka - NAD STRUMYKIEM - znajdujemy się w atrakcyjnej okolicy, zróżnicowanie terenu stwarza warunki do aktywnego wypoczynku np. wycieczki rowerowe. Przez naszą wieś biegnie Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo. Istnieje możliwość wypożyczenia u nas rowerów. Można też spacerować po lesie, zbierać grzyby, jeżyny i borówki.

POKOJE

W Agroturystyce - NAD STRUMYKIEM wynajmujemy pokoje gościnne w domu na piętrze i na poddaszu. Do dyspozycji gości przygotowaliśmy 5 pokoi, w sumie 10 miejsc noclegowych. Pokoje są jasne i przestronne z tv oraz z dostępem do Internetu. Do dyspozycji gości jest łazienka oraz w pełni wyposażona kuchnia, w której można samodzielnie przyrządzać posiłki.

GALERIA

Kuchnia w agroturystyce Nad Strumykiem - okolice Pruchnika Salon w agroturystyce Nad Strumykiem - okolice Pruchnika Łazienka w agroturystyce Nad Strumykiem - okolice Pruchnika Tanie noclegi w agroturystyce Nad Strumykiem - okolice Pruchnika Noclegi w agroturystyce Nad Strumykiem - okolice Pruchnika Pokoje do wynajęcia w agroturystyce Nad Strumykiem - okolice Pruchnika

OKOLICZNE ATRAKCJE

Stadnina koni - STAJNIA WĘGIERKA

W stadninie koni znajdują się konie huculskie, które przygotowane są zarówno do jazdy na lonży, specjalnym placu czy też na wyjazdy w teren.

Stadnina koni- okolice Pruchnika

Wieża widokowa

Na wzgórzu ponad Pruchnikiem wzniesiono 16-metrową, drewnianą wieżę widokową, z której szczytu można zobaczyć nie tylko samo miasteczko czy dużą część powiatu jarosławskiego. Przy dobrej, pogodzie wzrok sięga nawet kilkadziesiąt kilometrów dalej. Wieża sama w sobie jest atrakcją, ale ciekawe są też jej okolice.

Wieża widokowa w Pruchniku

Żródło: http://gdziecko.pl/wieza-widokowa-w-pruchniku/

Pruchnik

Pruchnik i okolice to bardzo atrakcyjne tereny turystyczne powiatu jarosławskiego. Gmina znajduje się na terenie Przemysko-Dynowskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. Wśród walorów przyrodniczych tej okolicy możemy wymienić m.in. pogórza, płaskodenne doliny, lasy głównie buk zwyczajny, jodła pospolita i sosna zwyczajna. Z okolicznych wzgórz rozprzestrzeniają się piękne widoki.

Samo miasto Pruchnik jest urokliwym miejscem, które do dziś zachowało swój średniowieczny charakter z drewnianą zabudową rynku, gdzie można zobaczyć domy z charakterystycznymi podcieniami. W mieście w lecie odbywa się Jarmark Sztuki Ludowej "Pruchnickie Sochaczki", którego celem jest promowanie tradycji i zwyczajów ludowych tego regionu.

Rynek w Pruchniku

Zamek w Krasiczynie

Zamek w Krasiczynie to jeden z najpiękniejszych skarbów architektury renesansowo-manierystycznej w Europie. Został zbudowany na przełomie XVI i XVII wieku przez Stanisława Krasickiego i jego syna Marcina. Dwie ściany parawanowe zamku zdobione są piękną ażurową attyką. W narożach znajdują się cztery okrągłe baszty - Boska, Papieska, Królewska i Szlachecka. Ich nazwy symbolizują aprobowaną przez fundatorów hierarchię świata obejmującą doczesność i wieczność.

Zamek w Krasiczynie

Źródło: https://www.krasiczyn.com.pl/zamek

Jodłówka - Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia

W Jodłówce leżącej 4 km od Pruchnika, niedaleko Jarosławia na Podkarpaciu, stoi na Górze Św. Marii wśród pól sanktuarium MB Pocieszenia. To wyjątkowe i duchowe miejsce nie tylko dla mieszkańców okolic, ale także dla licznych pielgrzymów przybywających do tutejszego sanktuarium.

Sanktuarium w Jodłówce

Źródło: https://www.polskieszlaki.pl/sanktuarium-w-jodlowce.htm

Tuligłowy - Sanktuarium Niepokalanej Matki Dobrej Nadziei

Sanktuarium Niepokalanej Matki Dobrej Nadziei w Tuligłowach jest jednym z najstarszych i ważniejszych maryjnych ośrodków pielgrzymkowych w archidiecezji przemyskiej. Kult cudownego obrazu Matki Bożej Tuligłowskiej sięga początkami XIV wieku.

Sanktuarium w Tuligłowach

Źródło: https://maryjny.pl/?sanktuarium-niepokalanej-matki-dobrej-nadziei-tuliglowy

Piątkowa - Cerkiew św. Dymitra

Orientowana cerkiew umiejscowiona jest nad potokiem na skraju lasu w środkowej części wsi (obecnie wyludnionej i niemal całkowicie zniszczonej), na południe od szosy Dubiecko – Jawornik. Od północy znajduje się cmentarz. Całość terenu ogrodzona kamiennym murem z bramą od zachodu.

Cerkierw w Piątkowej

Źródło: http://sad.podkarpackie.travel/trasa-ii-sanocko-dynowska---piatkowa

Plaża - Ostrów - Żwirownia

Plaża Ostrów - Żwirownia znajduje się w powiecie przemyskim. Dla wczasowiczów w ofercie posiada m.in. wypożyczalnię sprzętu wodnego, plac zabaw dla dzieci oraz strzeżone kąpielisko.

Plaża w Ostrowie- okolice Pruchnika

Źródło: https://www.plazujemy.pl/plaza,plaza-ostrow-nad-zwirownia-w-ostrowie,22641

Grodzisko BORUSZ- Tuligłowy

Grodzisko leży na językowatym końcu płaskowyżu dochodzącym do 383 m n.p.m., rozciągającym się między Węgierką a Wolą Rokietnicką.

Grodzisko w Tuligłowach

Źródło: https://jaroslawski.pl/pl/szlak-dziedzictwa-zapomnianego/grodzisko-borusz-tuliglowy

CENNIK

Za wynajęcie pokoju na jedną noc - 30 zł,

przy dłuższym pobycie - 7 dni - cena za pokój za noc - 25 zł.


Zapraszamy na spędzenia wypoczynku w Agroturystyce - NAD STRUMYKIEM!

KONTAKT

Zbigniew Pająk

Wola Węgierska 149A

37-560 Pruchnik

tel: 601 779 672

Przycisk - powrót do strony głównej
Strona wykonana przez Agencję E-marketingową Błękitny Ocean